فرماندارکارون:ترک تحصیل دختران کارون به دلیل نبود دبیرستان

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ | ۲۳:۴۷ ب.ظ
فرماندارکارون:ترک تحصیل دختران کارون به دلیل نبود دبیرستان معصومه خنفری عصر پنجشنبه در آئین گشایش دبیرستان دخترانه سید کتایون علوی شهرستان کارون اظهار کرد: مدرسه ای که امروز افتتاح شد نیاز منطقه بود و به دلیل کمبود فضای آموزشی در مناطق روستایی، دختران کمتر فرصت ادامه تحصیل پیدا می کنند. وی افزود: بیشتر روستاهای شهرستان کارون تنها تا مقطع ابتدایی برای دختران مدرسه […]

معصومه خنفری عصر پنجشنبه در آئین گشایش دبیرستان دخترانه سید کتایون علوی شهرستان کارون اظهار کرد: مدرسه ای که امروز افتتاح شد نیاز منطقه بود و به دلیل کمبود فضای آموزشی در مناطق روستایی، دختران کمتر فرصت ادامه تحصیل پیدا می کنند.

وی افزود: بیشتر روستاهای شهرستان کارون تنها تا مقطع ابتدایی برای دختران مدرسه دارد و دبیرستان برای ادامه تحصیل دختران در شهرستان کارون وجود ندارد.

فرماندار شهرستان کارون تصریح کرد: دختران در روستاها به سختی می توانند ادامه تحصیل دهند و باید مدرسه نزدیک محل سکونت آنها باشد تا بتوانند ادامه تحصیل دهند.

خنفری گفت: این مدرسه با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد و که ۱۳ میلیارد ریال آن از اعتبارات عمرانی دولت تامین شده و پنج میلیارد ریال آن از طرف خیران تامین شده است.

وی ادامه داد: کارون جز حاشیه شهر اهواز بوده و حتی شهر کوت عبدالله هم مدرسه ندارد و در منطقه ای مثل اسلام آباد هنوز دبیرستان دخترانه نداریم.

فرماندار شهرستان کارون بیان کرد: بسیاری از مناطق کارون مدرسه ندارند و دانش آموزان ما برای ادامه تحصیل مجبورند به اهواز بروند چون فضای آموزشی در کارون به شدت محدود است.

خنفری اضافه کرد: اولین شهرستانی در خوزستان هستیم که توانستیم مدارس کانکسی را در خوزستان جمع آوری کنیم.

وی گفت: ما در توزیع و تخصیص اعتبارات اولویت را به آموزش و پرورش دادیم و سه سال است که بیشترین اعتبارات شهرستان کارون را برای مدارس می گذاریم و ۱۰ درصد را از سایر منابع و اعتبارات متوازن که محدودیتی نداریم همه را به آموزش و پرورش و مدرسه سازی تزدیق کردیم.

فرماندار شهرستان کارون افزود: این کار به علت حجم بالای محرومیت در مدارس شهرستان کارون است و به دلیل خشکسالی بسیاری از روستاهای اطراف کارون از جمعیت تخلیه شده و به سمت کارون مهاجرت کردند.

وی ادامه داد: خیران باید توجه ویژه ای به مدرسه سازی در شهرستان کارون داشته باشند.

منبع:مهر

همرسانی کنید:


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
محل كد آمار