معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند :

ثبت سفارش در مناطق آزاد تجاری غیر قانونی است

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۷ ب٫ظ
ثبت سفارش در مناطق آزاد تجاری غیر قانونی است ثبت سفارش در مناطق آزاد تجاری غیر قانونی است و تسری قوانین سرزمین اصلی به این مناطق بزرگترین معضل پیشروی آن هاست هیچ تفاوتی بین مناطق آزاد کشور با کیش وجود ندارد وثبت سفارش بر مبنای قوانین و مقررات این مناطق (مفاد ماده ۲و ۵ چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران) غیر […]

ثبت سفارش در مناطق آزاد تجاری غیر قانونی است و تسری قوانین سرزمین اصلی به این مناطق بزرگترین معضل پیشروی آن هاست

هیچ تفاوتی بین مناطق آزاد کشور با کیش وجود ندارد وثبت سفارش بر مبنای قوانین و مقررات این مناطق (مفاد ماده ۲و ۵ چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران) غیر قانونی است .

با توجه به گرمای هوا و احتمال فساد ، کالاهای همراه مسافر و مصرفی اروندنشینان که در گمرکات آبادان و خرمشهر متوقف شده است باهماهنگی های بعمل آمده تا هفته آینده با مکاتبات و درخواست های مکرر این سازمان ترخیص خواهد شد.

خودروی های بالای ۲۵۰۰ سی سی شامل قانون ماده ۱۱ صادرات و واردات می‌شوند وباید ترخیص شوند .

ورود خودرو با بِرند آمریکا ممنوع است نه سفارش آمریکا بنابراین ترخیص این خودروها نیز بلامانع است.

با استناد به گزارشات دستگاه های نظارتی و قوه قضاییه منطقه آزاد اروند، از پاک ترین مناطق آزاد کشور در خصوص قاچاق است هیچگونه کالایی به عنوان قاچاق از محدوده منطقه آزاد اروند به سرزمین اصلی وارد نمی شود.

به استناد صورت جلسه تنظیمی مورخ ۹۷/۷/۲۸ در منطقه آزاد قشم موضوع نحوه ی استقرار گمرکات جهوری اسلامی در مبادی مناطق آزاد توافق شد؛ و لذا مقرر شد گمرک جمهوری اسلامی ایران در گیت های خروجی مستقر شود نه در مبادی ورودی

همرسانی کنید:


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
محل كد آمار