مدیرعامل شرکت فولادخوزستان:

تکمیل زنجیره ارزش، رعایت توازن ، پایداری و افزایش تولید مهم ترین برنامه های ۱۴۰۴ فولاد خوزستان است

تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۳۵ ق.ظ
تکمیل زنجیره ارزش، رعایت توازن ، پایداری و افزایش تولید  مهم ترین برنامه های ۱۴۰۴ فولاد خوزستان است نیازنیوز

به گزارش خبرنگارنیازنیوز، محمد کشانی روز چهارشنبه(۱۵ اسفندماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در تالار اجتماعات این شرکت برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به رشد ۶۰ درصدی تولید شرکت فولاد خوزستان، انتشار ذرات معلق حاصل از فعالیت این شرکت ۵۴ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه هیچ موقع مشکلات زیست محیطی توسط شرکت های صنعتی به صفر نمی رسد، افزود: شرکت ها و صنایع مختلف در صورتی که با آخرین تکنولوژی نیز فعالیت کنند بدون مشکلات زیست محیطی را خواهند داشت و تنها مختص فولاد خوزستان نیست.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به پایبندی این شرکت به کاهش مسائل زیست محیطی، عنوان کرد: با ایجاد پروژه ها و برنامه هایی که تدوین شده، سعی بر این بوده تا میزان آلایندگی ها به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه تنها تعداد محدودی از مدیران این شرکت غیربومی هستند، اظهار کرد: صد در صد نیروهای فولاد خوزستان و شادگان بومی هستند که بخشی از الزامات این شرکت نیز بوده و هدف ما استفاده حداکثری از پتانسیل نیروهای منطقه است.

کشانی با تاکید بر اینکه شرکت فولاد خوزستان به هیچ نهاد و سازمانی بدهی معوقه ندارد، اظهار کرد: بدهی های این شرکت بروز بوده و به شهرداری اهواز و سایر سازمان ها بدهی معوقه ای ندارد.

کشانی درباره واگذاری سهام شرکت فولاد اکسین خاطر نشان کرد: فولاد اکسین پیش از آنکه تبدیل به شرکت شود یک سایت در شرکت فولاد خوزستان بود و یکی از پروژه های فولاد بود،که پس از فنس کشی در قالب یک شرکت مستقل به فروش رسید، در حالیکه این شرکت به لحاظ آب، برق و ریل فولاد به شرکت فولاد خوزستان وابسته است. کمک ما به اکسین به دلیل تکمیل زنجیره فولاد، کمک به افزایش ظرفیت تولید، حذف کارمزدی و اشتغال‌زایی پایدار در فولاد اکسین است. طبق توافق با وزارت رفاه جدای از زمان انتقال سهام، قرار شد فولاد خوزستان با نگاه کمک مدیریت خود را در آن شرکت منصوب نماید تا مراودات به آسانی انجام شود.

وی با بیان اینکه فولاد خوزستان در زمینه تولید، جایگاه دوم را در کشور دارد، ادامه داد: شرکت فولاد خوزستان بزرگترین صادرکننده فولاد در کشور است. این شرکت در سال جاری ۷۳ درصد از تولید خود را به ۱۷ کشور دنیا صادر کرده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با بیان اینکه سال ۹۸، سال تحول تولید است، ادامه داد: اولویت و تمرکز شرکت در سال آینده، تولید محصولات خاص در جهت ورود به بازارهای جدید خواهد بود.

وی درباره صادرات محصول و تعداد کارکنان شرکت گفت: با تلاش شبانه روزی ۱۱ هزار و ۵۰۰ کارکنان توانستیم، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن انواع محصولات فولادی به بیش از ۱۷ کشور صادر کنیم. هدف ما دستیابی به بازارها جهانی از جمله کشورهای هم‌جوار است. مشکلات به وجود آمده به دلیل تعرفه هایی است که کشور مقصد برای کالاهای ایران قرار داده با این وجود محصول نهایی فولاد به کشورهای خارجی همچون عراق و افغانستان که از مهمترین بازارهای خارجی ما هستند صادر می شود‌.

کشانی با اشاره به میزان وابستگی شرکت به خارج از کشور و تاثیر تحریم ها بر تولید فولاد، اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد نیاز مواد اولیه شرکت از منابع داخلی بوده و ۱۰ تا ۱۵ درصد نیاز شرکت، خارجی و شامل کالاهای استراتژی است.

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به ورود شرکت های معدنی به سمت فولاد سازی و نیاز تکمیل زنجیره‌ی ارزش شرکت اذعان نمود: آنچه که در صنعت فولاد رخ داده است تمایل معدنی ها به سمت فولاد است که نشان می دهد اگر فولادی ها به معدن متصل نشوند، ممکن است با تهدید توقف تولید مواجه شوند با این نگاه همین شرکت فولاد خوزستان به تکمیل زنجیره ارزشی برای تولید پایدار در بازار اقدام نموده است.

مدیرعامل فولادخوزستان درباره پرداخت عوارض آلایندگی اعلام کرد: شرکت فولاد خوزستان به هیچ سازمانی و نهادی بدهی معوقه ندارد و علاوه بر این در بسیاری از پروژه های شهری همچون ساخت پل، پارکینگ و راه‌سازی مشارکت نموده است.
کشانی درباره علت برگزاری نشدن مسابقات فوتبال در استادیوم شهدای فولاد گفت: این ورزشگاه بر اساس استانداردهای فیفا ساخته شده است، تا زمان تکمیل نشدن پارکینگ روبروی ورزشگاه و جاده های دسترسی ۳۰۰ و کمربندی امکان برگزاری مسابقات را ندارد.

همرسانی کنید:


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
محل كد آمار