بررسی تضادهای منافع ملی در توسعه خوزستان با حضور وزیر نفت

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۱ ق.ظ
بررسی تضادهای منافع ملی در توسعه خوزستان با حضور وزیر نفت استاندار خوزستان با بیان اینکه منافع ملی و توسعه منطقه‌ای به ویژه در کلانشهر اهواز دچار تضادهای زیادی هستند، گفت: قرار است در سفر ۲ روزه وزیر نفت به خوزستان این چالش مورد بررسی قرار گیرد.

غلامرضا شریعتی روز یکشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خوزستان در سرسرای شهید رجایی استانداری بیان کرد: اهواز بر روی یکی از بزرگترین میادین نفتی کشور قرار دارد و همین امر باعث شده تا این کلانشهر نسبت به دیگر مناطق استان دچار چالش شود.

وی با اشاره به اینکه نفت نباید در توسعه منطقه ای، تضاد ایجاد کند، افزود: به عنوان مثال هم اکنون پروژه جاده ساحلی اهواز به سمت ملاثانی به دلیل منافع ملی و حساسیت‌های صنعت نفت با موانعی رو به‌رو است که بررسی و رفع آن یک امر ضروری است.

استاندار خوزستان از سفر وزیر نفت به خوزستان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته خبر داد و گفت: توسعه شهر اهواز به دلیل این حساسیت‌ها با مشکل رو به رو شده است.

استاندار خوزستان در ادامه به نگرانی‌ مجموعه وزارت نفت در خوزستان (مناطق نفتخیز جنوب) و شخص وزیر در رابطه با محدوده‌ها و حریم‌های نفتی اشاره کرد و گفت: فرسوده بودن و گستردگی تاسیسات نفتی در نقاط مختلف خوزستان دلیل این نگرانی‌ها است.

وی بیان کرد: قرار است با حضور وزیر نفت به منظور رفع این نگرانی‌ها تصمیم گیری‌ جدی صورت بگیرد که از جمله آن به کارگیری مشاوران کارآمد در این رابطه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با کمک شرکت‌های مشاور، تلاش می‌شود تا با رعایت حساسیت‌ها، توسعه متوازن را در خوزستان دنبال کنیم.

به گفته شریعتی، بیژن زنگنه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان وزیر معین استان خوزستان می‌تواند در برطرف کردن مشکلات پروژه‌های سرمایه‌گذاری که با موانعی رو به رو هستند، تاثیرگذار باشد.

منبع: ایرنا

همرسانی کنید:


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
محل كد آمار