سعید رضوانی:

انقلاب اسلامی ماهیت فرهنگی،مذهبی وملی دارد/ اصحاب فرهنگ وهنر درخوزستان منزلت و قرب بالایی دارند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۹:۰۷ ب٫ظ
انقلاب اسلامی ماهیت فرهنگی،مذهبی وملی دارد/  اصحاب فرهنگ وهنر درخوزستان منزلت و قرب بالایی دارند نیازنیوز_جلسه هم اندیشی تخصصی هنر و رسانه روز

انقلاب اسلامی ماهیت فرهنگی،مذهبی وملی دارد، استان خوزستان از دیرباز جایگاه و پایگاه هنر وهنرمندان بوده واصحاب فرهنگ وهنر درخوزستان منزلت و قرب بالایی دارند.

 

به گزارش خبرنگار نیازنیوز، جلسه هم اندیشی تخصصی هنر و رسانه  ظهر روز دوشنبه ۸ بهمن ماه در مهمانسرای شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد.

سعید رضوانی مدیرکل روابط عمومی و بین الملل استانداری خوزستان گفت:

انقلاب هایی که در کشورهای دیگر همانند کشورهای آمریکای لاتین،اردن،سوریه،مصر،پاکستان و عراق و… انقلاب بیشتر کودتا بوده و منشاء و ساختارهای آن نظامی و سیاسی بوده است.

همچنین دخالت دست های بیگانگان در تحولات اجتماعی و سیاسی آشکار بوده است.

وی در این باره ادامه داد در دوره معاصر ایران کودتا ۲۸ مرداد ریشه خارجی در آن بوده و ریشه نظامی، سیاسی بسیار پررنگ است.

سعید رضوانی افزود؛ انقلاب اسلامی ماهیت فرهنگی،مذهبی و ملی داشته و شروع حرکت انقلاب از ساختارهای فرهنگی هنری بوده است.

انقلاب اسلامی ایران تفاوت اساسی و یک تفاوت ساختاری با بقیه انقلاب ها دارد که آنرا کاملا متمایز کرده و همین فرهنگی و مردمی بودن آن است.

وی تصریح کرد؛ در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شاهد نوع متعالی هنر متعهد و ارزشی هستیم.
با پرهیز از ساختارها و اشکال ابزاری که از هنر استفاده می شود در جمهوری اسلامی به نظر قرار گرفت.

مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان اظهار کرد:
استان خوزستان از دیرباز جایگاه و پایگاه هنر و هنرمندان بوده و اصحاب فرهنگ و هنر در خوزستان منزلت و قرب بالایی داشتند.

وی افزود ساختار تاریخی استان خوزستان بافت قومیتی آن و بافت طبیعی استان، هنر و فرهنگ در این استان نهادینه کرده.
به عنوان یکی از اجزای زندگی مردم خوزستان از رشته کوه های زاگرس تا تالاب های سمت هویزه و شادگان و حتی نقاط مرزی استان نقش بسیار پررنگی دارد.

وی با تاکید بر اینکه باعث هم زیستی با هنر و فرهنگ در زندگی مردم استان خوزستان است کاملا مشهود بوده است.

رضوانی ادامه داد ؛جایی که از نخل محصولاتی تولید می‌شود که بسیار کار هنرمندانه است؛ آنهم بدون هیچ آموزشی کاملا غریزی هنر را در زندگی خود از ابتدا مشاهده می کنند.

سعید رضوانی با اشاره به ارتباط رسانه و فرهنگ و هنر گفت: در ایام پیش رو نقش رسانه ها تعدد رسانه ها باعث شده استان خوزستان امتیاز ویژه تری نسبت به بقیه استان داشته باشد و یک استان برتر در حوزه ی رسانه در کشور باشد.

طبق آماری که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده استان خوزستان بعد از استان تهران دومین استان از لحاظ کیفی و کمی در کشور چه از لحاظ روزنامه، پایگاه های خبری، فضای مجازی،خبرگزاری و صدا و سیما دارد.

وی با اشاره بر اینکه استان خوزستان با وجود دو مرکز صدا و سیما در اهواز و آبادان و سه مرکز رادیویی اهواز،آبادان و دزفول در استان دارد که باعث تمایز خوزستان در حوزه رسانه ای شده است.

رضوانی تصریح کرد:
توجه به اینکه بسیاری از اصحاب رسانه در استان هنرمند هستند؛ و علاقه هنرمندان به حوزه اطلاع رسانی ، ارتباط هنر و رسانه یک ارتباط دو سویه است.
مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان افزود: به همین خاطر این سلسله نشست ها را برنامه ریزی کردیم تا به عنوان سرآغازی برای نشست های آتی فرهنگ و هنر و رسانه باشد.
تلفیق بین هنر و رسانه نیاز امروز جامعه ما است. هنر می تواند از لحاظ بصری و شنیداری به رسانه کمک کند و رسانه نیز بستر خوبی برای معرفی هنرمندان استان به سایر نقاط کشور و حتی جهان، فراهم می کند.

همرسانی کنید:


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
نیازنیوز
محل كد آمار